likes
Compare
| Product ID | SCH-914CU |
|---|---|
| Brand | Searchlight |
| Dimmable | No |
| Max Wattage Lamp (W) | 1 x 60W |
| No: of Lamp | 1 |
| Lamp Socket | E27 |
| Recommended Lamp | GLS |
| Protection Class | Class 2 - Double Insulated |
| Lamp Included | No |
| APP Control | No |
| Maximum Drop (mm) | 1750 |
| Width (mm) | 320mm |
| Height (mm) | 1750mm |
| Body Height (mm) | 1800mm |
| Warranty | 1yr |
| Colour Finish | Copper |
| Carton Gross Weight (kg) | 14.1kg |
| Item Nett Weight (kg) | 11.7kg |
| Width (mm) : | 320mm |
| Height (mm) : | 1750mm |
| Maximum Drop (mm) : | 1750 |
| Body Height (mm) : | 1800mm |