likes
Compare
| Product ID | SCH-6532-2CC |
|---|---|
| Brand | Searchlight |
| IP Rating | IP20 |
| Switched Type | Yes - Inline Switch |
| Dimmable | No |
| Max Wattage Lamp (W) | 2 x 33W |
| No: of Lamp | 2 |
| Lamp Socket | G9 |
| Recommended Lamp | G9 |
| Protection Class | Class 2 - Double Insulated |
| Lamp Included | No |
| APP Control | No |
| Length (mm) | 240mm |
| Width (mm) | 127mm |
| Height (mm) | 450mm |
| Body Height (mm) | 450mm |
| Energy Class | A++ to C |
| Colour Finish | Polished Chrome |
| Carton Gross Weight (kg) | 1.5kg |
| Item Nett Weight (kg) | 1.05kg |
| Width (mm) : | 127mm |
| Height (mm) : | 450mm |
| Length (mm) : | 240mm |
| Body Height (mm) : | 450mm |