likes
Compare
| Product ID | SCH-6535-5CC |
|---|---|
| Brand | Searchlight |
| IP Rating | IP20 |
| Dimmable | No |
| Max Wattage Lamp (W) | 5 x 33W |
| No: of Lamp | 5 |
| Lamp Socket | G9 |
| Recommended Lamp | G9 |
| Protection Class | Class 1 - Earth Connection Required |
| Lamp Included | No |
| APP Control | No |
| Width (mm) | 560mm |
| Height (mm) | 150mm |
| Body Height (mm) | 90mm |
| Energy Class | A++ to C |
| Colour Finish | Polished Chrome |
| Carton Gross Weight (kg) | 2.5kg |
| Item Nett Weight (kg) | 1.56kg |
| Width (mm) : | 560mm |
| Height (mm) : | 150mm |
| Body Height (mm) : | 90mm |