likes
Compare
| Product ID | SCH-888-20 |
|---|---|
| Brand | Searchlight |
| IP Rating | IP20 |
| Dimmable | No |
| Max Wattage Lamp (W) | 20 x 7W |
| No: of Lamp | 20 |
| Lamp Socket | G4 |
| Recommended Lamp | Halogen (Capsule) |
| Protection Class | Class 2 - Double Insulated |
| Lamp Included | Yes |
| APP Control | No |
| Width (mm) | 480mm |
| Height (mm) | 1800mm |
| Body Height (mm) | 1800mm |
| Energy Class | B to C |
| Colour Finish | Polished Chrome |
| Carton Gross Weight (kg) | 12.7kg |
| Item Nett Weight (kg) | 11kg |
| Width (mm) : | 480mm |
| Height (mm) : | 1800mm |
| Body Height (mm) : | 1800mm |