likes
Compare
| Product ID | SCH-888-8 |
|---|---|
| Brand | Searchlight |
| IP Rating | IP20 |
| Dimmable | No |
| Max Wattage Lamp (W) | 8 x 7W |
| No: of Lamp | 8 |
| Lamp Socket | G4 |
| Recommended Lamp | Halogen (Capsule) |
| Protection Class | Class 2 - Double Insulated |
| Lamp Included | Yes |
| APP Control | No |
| Width (mm) | 240mm |
| Height (mm) | 1250mm |
| Body Height (mm) | 1250mm |
| Energy Class | B to C |
| Colour Finish | Polished Chrome |
| Carton Gross Weight (kg) | 4.9kg |
| Item Nett Weight (kg) | 4.4kg |
| Width (mm) : | 240mm |
| Height (mm) : | 1250mm |
| Body Height (mm) : | 1250mm |