likes
Compare
| Product ID | SCH-9208CC |
|---|---|
| Brand | SaaS |
| IP Rating | IP20 |
| Switched Type | Yes - Pull Switch |
| Dimmable | No |
| Colour Temperature (K) | 4000K Cool White |
| Max Wattage Lamp (W) | 12W |
| Lumens | 484lm |
| No: of Lamp | 1 |
| Lamp Socket | Integral LED |
| Recommended Lamp | Integral LED |
| Protection Class | Class 2 - Double Insulated |
| Lamp Included | Yes |
| APP Control | No |
| Width (mm) | 170mm |
| Height (mm) | 380mm |
| Body Height (mm) | 380mm |
| Energy Class | A++ to A |
| Colour Finish | Polished Chrome |
| Carton Gross Weight (kg) | 1.55kg |
| Item Nett Weight (kg) | 1kg |
| Width (mm) : | 170mm |
| Height (mm) : | 380mm |
| Body Height (mm) : | 380mm |