Compare
| Product ID | SN-SNP320-24VL-1 |
|---|---|
| Brand | Snappy |
| IP Rating | IP20 |
| Dimmable | No |
| average_life (hrs) | 50000hrs |
| Protection Class | Class 2 - Double Insulated |
| APP Control | No |
| Input Voltage (V) | 200-240V~50/60Hz |
| Length (mm) | 215mm |
| Width (mm) | 77.5mm |
| Height (mm) | 35mm |
| Warranty | 5yrs |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | White |
| Carton Gross Weight (kg) | 0.5kg |
| Total Power Consumption (W) | 320W |
| Item Nett Weight (kg) | 0.800kg |
WE ARE NOW SHIPPING ON SATURDAYS - Order after 3pm Fri or before 12pm Sat & select 'NEXTDAY' for Monday delivery