Compare
| Product ID | SN-SNP45-12VF-1 |
|---|---|
| Brand | Snappy |
| IP Rating | IP20 |
| Dimmable | No |
| average_life (hrs) | 43800hrs |
| Protection Class | Class 2 - Double Insulated |
| APP Control | No |
| Input Voltage (V) | 180-264V~50/60Hz |
| Length (mm) | 251mm |
| Width (mm) | 30mm |
| Height (mm) | 16mm |
| Warranty | 5yrs |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | White |
| Carton Gross Weight (kg) | 0.14kg |
| Total Power Consumption (W) | 45W |
| Item Nett Weight (kg) | 0.125kg |
WE ARE NOW SHIPPING ON SATURDAYS - Order after 3pm Fri or before 12pm Sat & select 'NEXTDAY' for Monday delivery