Compare
| Product ID | IL-IL30831GR |
|---|---|
| Brand | Diyas |
| IP Rating | IP20 |
| Dimmable | Yes - Dimmable Lamps Required |
| Material | Crystal |
| Lamp Socket | Rim Only |
| Protection Class | Non-Electric |
| Lamp Included | No |
| APP Control | No |
| Height (mm) | 20mm |
| Diameter (mm) | 95mm |
| Cut Out (mm) | 62mm |
| Energy Class | Not Applicable |
| Warranty | 1yr |
| Type of Crystal | Diyas Select |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Green |
| Crystal Colour Finish 2 | Green |
| Carton Gross Weight (kg) | 0.25kg |
| Total Power Consumption (W) | Dependent On Lamps Used |
| Item Nett Weight (kg) | 0.23kg |
| Diameter (mm) : | 95mm |
| Height (mm) : | 20mm |
| Cut Out (mm) : | 62mm |