Compare
| Product ID | LNES4B4122-20 |
|---|---|
| IP Rating | IP20 |
| Switched Type | Yes - Touch Dimmer |
| Dimmable | Yes - Dimmable Lamps Required |
| Material | Glass |
| Shade Colour | Opal/Clear |
| Max Wattage Lamp (W) | 40W |
| No: of Lamp | 1 |
| Lamp Socket | G9 |
| Recommended Lamp | LED/Halogen (Capsule) |
| Protection Class | Class 2 - Double Insulated |
| Lamp Included | No |
| APP Control | No |
| Input Voltage (V) | 220-240V~50/60Hz |
| Width (mm) | 150mm |
| Height (mm) | 210mm |
| Body Height (mm) | 75mm |
| Energy Class | A++ to E |
| Warranty | 1yr |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Black |
| Total Power Consumption (W) | Dependent On Lamps Used |
| Item Nett Weight (kg) | 0.75kg |