Compare
| Product ID | NU59428BL |
|---|---|
| IP Rating | IP20 |
| Switched Type | Yes - Foot Switch |
| Dimmable | No |
| Max Wattage Lamp (W) | 20W |
| No: of Lamp | 1 |
| Lamp Socket | E27 |
| Recommended Lamp | LED Lamp Dependant On Shade |
| Protection Class | Class 2 - Double Insulated |
| Lamp Included | No |
| APP Control | No |
| Input Voltage (V) | 220-240~50/60HZ |
| Length (mm) | 440mm |
| Width (mm) | 190mm |
| Height (mm) | 1500mm |
| Energy Class | A++ to A |
| Warranty | 1yr |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Satin Black |
| Carton Gross Weight (kg) | 8.0kg |
| Total Power Consumption (W) | Dependent On Lamps Used |
| Item Nett Weight (kg) | 6.9kg |