Compare
| Product ID | NU59430/SM |
|---|---|
| Brand | NU |
| IP Rating | IP20 |
| Material | Glass |
| Shade Colour | Smoke |
| Max Wattage Lamp (W) | 20W |
| Lamp Socket | Non-Electric |
| Recommended Lamp | LED (GLS A60, Globe G80, Globe G95, ST64, Tubular T185, Tubular T45) |
| Protection Class | Non-Electric |
| APP Control | No |
| Input Voltage (V) | Non-Electric |
| Height (mm) | 260mm |
| Diameter (mm) | 200mm |
| Energy Class | Not Applicable |
| Warranty | 1yr |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Smoke |
| Carton Gross Weight (kg) | 1.6kg |
| Item Nett Weight (kg) | 1.1kg |
| Shade Hole Diameter (mm) | 42mm |