Compare
| Product ID | NU74459SN/MBL/LGY |
|---|---|
| Brand | NU |
| IP Rating | IP20 |
| Dimmable | Yes - Dimmable Lamps Required |
| Material | Glass |
| Shade Colour | Light Grey |
| Max Wattage Lamp (W) | 20W |
| No: of Lamp | 4 |
| Lamp Socket | E14 |
| Recommended Lamp | LED (Candle C35) |
| Protection Class | Class 2 - Double Insulated |
| Lamp Included | No |
| APP Control | No |
| Minimum Drop (mm) | 245mm |
| Maximum Drop (mm) | 1490mm |
| Input Voltage (V) | 220-240V~50/60Hz |
| Length (mm) | 1350mm |
| Width (mm) | 150mm |
| Body Height (mm) | 205mm |
| Energy Class | A++ to A |
| Warranty | 1yr |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Satin Nickel |
| Colour Finish 2 | Satin Black |
| Carton Gross Weight (kg) | 6.4kg |
| Total Power Consumption (W) | Dependent On Lamps Used |
| Item Nett Weight (kg) | 5.2kg |
| Shade Hole Diameter (mm) | D:40mm |