likes
Compare
| Product ID | NU81434/DB |
|---|---|
| Brand | NU |
| IP Rating | IP20 |
| Material | Glass |
| Shade Colour | Blue Ink |
| Lamp Socket | Non-Electric |
| Recommended Lamp | LED (Globe G80, GLS A60, GLS A75, ST64) |
| Protection Class | Non-Electric |
| APP Control | No |
| Input Voltage (V) | Non-Electric |
| Height (mm) | 180mm |
| Diameter (mm) | 310mm |
| Energy Class | Not Applicable |
| Warranty | 1yr |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Blue Ink |
| Carton Gross Weight (kg) | 1.50kg |
| Item Nett Weight (kg) | 1.11kg |
| Shade Hole Diameter (mm) | 42mm |
Sign up for all the latest news, new products and exclusive offers.
We use cookies to ensure that we give you the best possible experience on our website. By using this site you consent the cookie policy. Read more