Compare
| Product ID | NU81433/OP |
|---|---|
| Brand | NU |
| IP Rating | IP20 |
| Material | Glass |
| Shade Colour | Opal |
| Lamp Socket | Non-Electric |
| Recommended Lamp | LED (Globe G80, GLS A60, Tubular T185, Tubular T45) |
| Protection Class | Non-Electric |
| APP Control | No |
| Input Voltage (V) | Non-Electric |
| Height (mm) | 300mm |
| Diameter (mm) | 230mm |
| Energy Class | Not Applicable |
| Warranty | 1yr |
| Number of Cartons | 1 |
| Colour Finish | Opal |
| Carton Gross Weight (kg) | 1.45kg |
| Item Nett Weight (kg) | 1.02kg |
| Shade Hole Diameter (mm) | Upper:42mm, Bottom: 100mm |
| Diameter (mm) : | 230mm |
| Height (mm) : | 300mm |