likes
Compare
| Product ID | SCH-3122CC |
|---|---|
| Brand | Searchlight |
| IP Rating | IP20 |
| Switched Type | Yes - Inline Switch |
| Dimmable | Yes |
| Colour Temperature (K) | 4000K Cool White |
| Max Wattage Lamp (W) | 12W |
| Lumens | 450lm |
| No: of Lamp | 1 |
| Lamp Socket | Integral LED |
| Recommended Lamp | Integral LED |
| Protection Class | Class 3 - Low Voltage |
| Lamp Included | Yes |
| APP Control | No |
| Maximum Drop (mm) | 400 |
| Width (mm) | 100mm |
| Height (mm) | 400mm |
| Body Height (mm) | 400mm |
| Energy Class | A++ to A |
| Warranty | 1yr |
| Colour Finish | Polished Chrome |
| Carton Gross Weight (kg) | 1.95kg |
| Item Nett Weight (kg) | 1.2kg |
| Width (mm) : | 100mm |
| Height (mm) : | 400mm |
| Maximum Drop (mm) : | 400 |
| Body Height (mm) : | 400mm |