likes
Compare
| Product ID | SCH-5501SS |
|---|---|
| Brand | Searchlight |
| IP Rating | IP20 |
| Dimmable | Yes |
| Colour Temperature (K) | 3000K Warm White |
| Max Wattage Lamp (W) | 30W |
| No: of Lamp | 3 |
| Lamp Socket | Integral LED |
| Recommended Lamp | Integral LED |
| Protection Class | Class 2 - Double Insulated |
| Lamp Included | Yes |
| APP Control | No |
| Width (mm) | 480mm |
| Height (mm) | 140mm |
| Body Height (mm) | 140mm |
| Energy Class | A++ to A |
| Carton Gross Weight (kg) | 1.3kg |
| Item Nett Weight (kg) | 1.3kg |
| Width (mm) : | 480mm |
| Height (mm) : | 140mm |
| Body Height (mm) : | 140mm |